Menu

Vysazení Stromu svobody 1918–2018

Zapojili jsme se do projektu “Stromy svobody 1918–2018” a na školní zahradě vysadili český národní strom – lípu srdčitou. 

Vyjadřujeme tím poctu vzniku Československa a slavíme její 100. výročí. Její koruna nese stuhu symbolicky svázanou ze 100 trikolór. Výsadby se zúčastnila téměř celá škola – od našich batolat, předškoláků, školáků, učitelů včetně naší paní majitelky. Pro Montessori systém je typická projektová výuka, v rámci které se děti dozvídají informace napříč několika obory. Tentokrát se naučily vysadit strom a zároveň si doplnily znalosti o péči o stromy, z historie, zeměpisu, ekologie, hudební výchovy (zpívali jsme hymnu) či politologie.

Tato lípa je pro nás nejen stromem svobody, ale také stromem míru, radosti a místem pravidelných školních setkání. Naši výsadbu najdete na mapě všech stromů svobody v republice

Další články

Masopust Family Fun Event

Mezi české tradiční svátky patří neodmyslitelně Masopust, který se slaví neuvěřitelných devět století.

Číst dál

Zveme vás na virtuální prohlídku do naší školky a školy!

Navštívit nás a přijít na prohlídku školy teď není bohužel možné, proto jsme pro vás připravili tuto prohlídku alespoň virtuální. 

Číst dál

Zimní představení pro rodiče

Slavnostní předvánoční dopoledne plné písní, scének, tance, vtipů a básniček.

Číst dál

Školní představení na závěr roku

Školní představení pro rodiče v režii našich studentů.

Číst dál

ALFALFA SPROUTS IN AN EGGSHELL

Did you know that before peat pots and trays were widely available, people used various materials - including eggshells - for sprouting seeds? See how easy it is with Ms. Veronika, and make a sweet Easter decoration at the same time!

Číst dál
19.11.2018
Montessori dílničky
batole a já
Montessori
dílničky pro děti
2-12 měsíců
Virtuální prohlídka