Menu

Šest měsíců jako IMSP batole

Vždy pro mě bylo prioritou vést mé děti k nezávislosti, zvídavosti a jednat s nimi, jako se sobě rovnými i přesto, že jsou velikostí menší. Proto mě při výběru školky Montessori vzdělávání velmi zaujalo. Je to teprve šest měsíců od té doby, co moje dcera začala navštěvovat třídu batolat v IMSP na Praze 4 a je opravdu radost pozorovat, jak se rozvíjí.

Já to umím sama

Na úvod musím říct, že moje dcera je velmi sebejistá a pyšná na to, co dokáže nového sama. Není dne, kdy bych ji neslyšela nadšeně volat: „Mami, dívej! Já jsem složila tohle / jsem si oblékla svetr / jsem našla cestu domu / ..., sama!" Její rozzářený úsměv, když se mnou sdílí každý den její nové úspěchy, mě vždy připomíná, kolik se toho denně naučí. Přála bych si být taková alespoň z poloviny. 

Montessori jesle - nezávislost, Montessori nursery - independence

Práce? nevadí

Je také vždycky připravená pomoct v domácnosti naprosto s čímkoliv, s mytím nádobí, vytíráním podlahy, přišroubováním uvolněného šroubku nebo přípravou svačiny. Je velmi pozorná k tomu, co je potřeba udělat a věřím, že brzy bude nejpořádnějším členem naší domácnosti! V IMSP používá vybavení, které je přizpůsobené její velikosti, a to je pro ni velkou motivací. Já se vždy musím smát, když vidím fotky, jak s ním ve třídě batolat uklízí. Je na nich tak dospělá a přitom tak roztomilá!

Pozorná kamarádka

Jsem sama velmi empatická, proto oceňuji, že moje dcera, jedna z nejstarších dětí ve své třídě, věnuje hodně pozornosti tomu, co dělají její mladší spolužáci a jestli nepotřebují pomoc. Vždy ví, kdo byl ten den nemocný a zajímá se, jestli bude ve školce další den. Díky tomu je báječným parťákem pro svou rok starou sestru, kterou učí to, co bych byla ráda, aby jim zůstalo na celý život. 

Montessori nursery Prague review, Montessori jesle v praze recenze

Mami, budeme mluvit anglicky

V neposlední řadě nadšeně pozoruji, jak se rozvíjejí její jazykové schopnosti, konkrétně angličtina. Již nyní je schopná vyjádřit, co potřebuje mnohem komplexněji, než jsem si dovedla představit, že dítě jejího věku může dokázat, obzvlášť pokud není rodilý mluvčí. Pravda je, že jsem někdy smutná, když ji slyším použít slovo nebo zpívat písničku, kterou jsem ji nenaučila já. Ale jsou to všechno známky toho, že dospívá do nezávislé osobnosti s jedinečným charakterem a schopnostmi, a to je mým hlavním cílem.

By an IMSP Parent, Zuzana Burianová

Rádi byste se dozvěděli víc o tom, jak může Montessori metoda pomoci vašemu dítěti rozvíjet se? Přijďte se podívat na individuální prohlídku naší školy, školky a třídy batolat (jeslí).

PŘEČTĚTE SI VÍCE INFORMACÍ A NAPLÁNUJTE PROHLÍDKU ŠKOLY

Další články

Tipy pro život s batoletem

Batolecí období je významným obdobím pro rozvoj a budování fyzické nezávislosti dítěte. Je zcela přirozené, že o batole chceme stále pečovat. Když mu ale někdy umožníme dělat věci tak, jak chce samo, tak je to pro něj obrovský dar. Bude totiž nejen štěstím bez sebe, ale zároveň vytvoříme skvělou příležitost, jak podpořit jeho celkový rozvoj, sebedůvěru a vnímaní sebe sama.

Číst dál

Nezávislé dítě

Jak podporujeme nezávislost u našich studentů a proč to tak děláme?

Číst dál

Top 3 zimní aktivity pro batolata

Když jsou děti na vánoční prázdniny doma, bývá někdy oříšek vymyslet, co zajímavého s nimi podniknout. Proto jsme pro vás připravili naše tři nejoblíbenější zimní aktivity, které jsou skvělé i pro batolata. Materiál, který na ně potřebujete, najdete pravděpodobně snadno doma.

Číst dál

IMSP Podcast s absolventem Krishnou Ramani

Dnešním hostem IMSP podcastu je Krishna Ramani, vítej!

Číst dál

Štědrost a umění - Projekt Random Gifts of Arts

Na jaře jsme jako součást výuky o hodnotách a umění ve třídách základní školy IMSP zařadili workshop dvou přednášejících z konference TEDxu, Garreta Garrelse a Tima Holmese.

Číst dál
09.05.2022
Letní dílničky
batole a já
Montessori
dílničky pro děti
2-12 měsíců
Virtuální prohlídka