Menu

IMSP Podcast: Meet alumna Mariana Beckova

"Má tři slova, kterými bych popsala IMSP, jsou samostatnost, zábava a zvídavost!"

V této speciální edici IMSP podcastu jsme si vyměnili role a připravili rozhovor právě s naší moderátorkou Marianou Bečkovou. Mariana se narodila v České Republice a v IMSP studovala od samého založení. Poté přestoupila na English College v Praze a v současné době studuje magisterský studijní program Vývojová psychologie se zaměřením na trauma v dětství. Ve volném čase si ráda užívá jógu, věnuje se herectví a modelingu. Je také současnou vítězkou Miss Grand pro Českou Republiku a na světové soutěži Miss Grand se umístila na krásném 5. místě. 

Mariana Beckova - alumni podcast Montessori škola

V tomto dílu vypráví Mariana o svých vzpomínkách a zkušenostech z doby, kdy navštěvovala IMSP. Vypráví o tom, jak Montessori vzdělání využívá i nyní v dospělosti, jak zvládala přechod z IMSP na jinou střední školu a později na vysokou školu. Zmíní i užitečné rady pro současné studenty základní školy IMSP!

IMSP otevřela své dveře poprvé před 21 lety. Podcastem IMSP vás provází Mariana Bečková, jedna z prvních absolventek naší školy. Představí vám své spolužáky, absolventy našeho Montessori programu. Poslechněte si jejich zážitky ze tříd IMSP a zkušenosti, co pro ně Montessori znamená dnes.

IMSP PODCAST S ABSOLVENTKOU TAROU SVOBODOVOU

Další články

Praktický život a jeho přínosy pro vývoj batolete

“První věc, kterou je třeba si uvědomit o cvičeních praktického života je to, že jejich cíl vlastně není "praktický". Důraz by se neměl klást na slovo „praktický“, ale na slovo "život". Jejich záměrem je napomáhat vývoji dítěte.”                                          E. M. Standing, Maria Montessori: Její život a práce

Číst dál

Interview v Czech and Slovak Leaders s Kateřinou Bečkovou

“Svým dětem jsem chtěla zajistit nejlepší možné vzdělání”

Číst dál

Oslava 20 let IMSP

S radostí oznamujeme, že jsme letos oslavili 20 let od chvíle, kdy IMSP poprvé otevřela v Praze své dveře. Jsme opravdu pyšní na dvě desítky let úspěšné práce s rodiči, učiteli a dalšími členy IMSP, kteří sdílí stejné nadšení a vášeň pro komplexní vzdělávání dětí. Montessori metoda je postavena na přístupu celé komunity a pokud se díváme na naše dosavadní úspěchy, chceme si udělat čas i na poděkování všem, díky kterým se to podařilo. 

Číst dál

Dlouhá cesta, která se vyplatí

Každé ráno se spolu se svou malou dcerkou vydávám na pětačtyřicetiminutovou cestu MHD do stanice…

Číst dál

Jak fungují smíšené třídy v Montessori škole?

Slyšeli jste již někdy o smíšených třídách v Montessori školách a zajímalo by vás, k čemu je tento systém dobrý? Hlavním důvodem je, že mladší děti mohou přirozeně získávat zkušenosti od těch starších, mít je za vzor a za své mentory, starším dětem pak umožňuje vyzkoušet si role leaderů. Tento model odráží reálné životní situace, například když různě staří kolegové pracují společně v týmu a vzájemně se učí jeden od druhého.

Číst dál
12.04.2023
Letní dílničky
batole a já
Montessori
dílničky pro děti
2-12 měsíců
Virtuální prohlídka