Menu
 zpět

Přijímací řízení

Přijímací řízení je v podstatě výměnou informací. Naším cílem je zjistit, jestli je IMSP tou pravou volbou pro Vaši rodinu a dítě, a následně Vás provést přijímacím řízením. Prohlídku si můžete zajistit prostřednictvím formuláře níže, nebo nám zavolat.

Navštivte naši školu osobně!

Naplánovat prohlídku

Prohlídka školy, pozorování a návštěva programu
V rámci osobní prohlídky budete mít možnost vidět celou školu „v akci“ a rovnou se zeptat na to, co vás zajímá. Na základě dvaceti minut pozorování ve třídě budete moci porovnat vyučovací metody na tradičních a Montessori školách. Na návštěvu IMSP si prosím vyhraďte 45 minut až hodinu.

Rozhodnutí o přijetí se primárně odvíjí od momentálního počtu volných míst. Při přiřazování dětí do tříd se snažíme o to, aby byly vyvážené z hlediska věku a pohlaví dětí. Naším cílem je vytvářet pro děti po všech stránkách různorodé a pestré prostředí. 

Do programu batolat jsou děti přijímány v závislosti na počtu volných míst a věku.

Děti předškolního věku (od 3 do 6 let) jsou do třídy pozvány na dopolední návštěvu (mezi 8.30 a 11.30). Jedná se o nezávaznou, neformální příležitost seznámit se s prostředím a každodenním chodem školy, poznat vrstevníky a nové kamarády a navázat vztah s vyučujícími. 

Děti školního věku (od 7 do 12 let) mohou ve třídě strávit celý den, přičemž se zúčastní výuky a zapojí do spolupráce s potenciálními učiteli a spolužáky. Děti v tomto věku by již měly vydržet pracovat na konkrétním úkolu po jistou dobu, projevovat vnitřní motivaci a schopnost sebekontroly a prokázat vyspělost a úroveň emočního vývoje, které odpovídají dané třídě. Pro žáky, kteří k nám přecházejí z jiné školy, vyžadujeme kopie školních záznamů a vypracovaný posudek stávajícího vyučujícího. Formulář pro tento posudek IMSP poskytne společně s balíčkem přijímacích dokumentů. 

IMSP klade velký důraz na vztah s rodinami. Chceme, aby se vaše hodnoty a vzdělávací cíle shodovaly s našimi, a aby podporovaly naší misi a filozofii. Zároveň je pro naši školní komunitu důležitá pestrá skladba zázemí a schopností. Okamžitě po přijetí úzce spolupracujeme s rodiči, abychom každému dítěti mohli poskytnout maximální podporu a nejlepší možné příležitosti pro vzdělání. Těsíme se na setkání s Vámi!

Zápis

SEZNAM PŘIJATÝCH UCHAZEČŮ DO PRVNÍ TŘÍDY ZÁKLADNÍ ŠKOLY PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025 NAJDETE ZDE. 

Informace k zápisu do první třídy základní školy a kritéria přijetí pro rok 2024/2025 najdete zde.

Podrobný rozbor kritérií k zápisu najdete zde.

Po přijetí na IMSP je pro třeba vyplnit Žádost o zápis ke studiu (Application for Enrollment) a následně Smlouvu o zápisu dítěte a platbě za výuku (Enrollment Contract and Fee Payment Agreement). V tu chvíli jsou splatné i všechny registrační poplatky. Před nástupem dítěte na IMSP musí rodiče odevzdat Potvrzení o zdravotní způsobilosti dítěte (Doctor's Report) a veškeré další požadované formuláře.

Pokud máte ohledně přijímacího řízení nějaké otázky, napište nám na admissions@montessori.cz nebo nám zavolejte na číslo +420 608 942 964.

Virtuální prohlídka