Menu

Probouzíme v dětech lásku ke vzdělávání

IMSP je mezinárodní škola, která nabízí autentické vzdělání podle principů Montessori pedagogiky. Rozvíjíme jedinečný potenciál každého dítěte, a tím žákům umožňujeme osvojit si vynikající studijní dovednosti a stát se sebevědomými, účastnými a aktivními občany tohoto světa.

Novinky z IMSP

Video: Jeden den v International Montessori School of Prague

Podívejte se na naše školní video! Podělíme se v něm s vámi o naši vizi Montessori vzdělávání. Uvidíte naše inspirativní studenty, učitele, vedení školy, absolventy i rodiče. Líbí se vám?

Číst dál

Zveme vás na virtuální prohlídku do naší školky a školy!

Navštívit nás a přijít na prohlídku školy teď není bohužel možné, proto jsme pro vás připravili tuto prohlídku alespoň virtuální. 

Číst dál

přijímáme děti do našich montessori tříd

Máte doma batole a hledáte dětské jesle nebo skupinu v Praze? Zvažujete Montessori školku a školu pro vaše dítě ve věku od 15 měsíců do 12 let? Pokud vás zajímá, jak může Montessori metoda vzdělávání pomoci vašemu dítěti, naplánujte si osobní nebo virtuální prohlídku a navštivte International Montessori School of Prague. Během prohlídky se podíváte do našich Montessori tříd batolat , mateřské a základní školy, setkáte se s vedením školy, získáte konzulataci a odpovědi na vaše otázky. Naplánovat prohlídku školy

Číst dál

Batole a já: rozhovor s Ariou a Evangeliou

Rádi bychom vám představili Evangeliu a její dceru Ariu. Obě spolu absolvovaly nejprve náš kurz Batole a já, po kterém Aria navštěvovala nejprve naši Montessori třídu pro batolata a nyní naši mateřskou školu. Jak se jim na kurzu líbilo, co se naučily a co si z něj odnesly do každodenního života?

Číst dál

Recenze

BURIAN FAMILY

  As soon as I first walked in this place, I was hooked (let alone my daughter). All the staff treat the children like equals and act as their guides, instead of pointless scolding or patronising. The classrooms are full of stimulating toys and activities, everything is child-sized (shelves, kitchen sink etc.) English is the universal language there and though my daughter could speak English before, I can tell that her language skills have gone up considerably. She always seems excited about her day spent there. She generally likes the food that is served. To me, the parent, everyone in the school has always been very attentive and helpful. We also enjoy the extra-curricular events that the school occasionally organizes. Unlike some other kindergartens we visited, we can see exactly what the tuition fee goes into and it is money well spent. I can heartily recommend this place to anyone who wants their kids to grow into independent people with a head start in life.

Stogelovi

Náš syn Jason navštěvuje IMSP více než 5 let a celou dobu je ve škole velmi spokojený. Učitelé a zaměstnanci jsou velmi zkušení a neustále mu pomáhají uspět na každém stupni jeho rozvoje. Najdůležitější pro nás ale je, že Jason školu, kamarády i učitele doslova miluje a těší se, že bude další semestr mezi staršími dětmi na základní škole.

Gerbrandsovi

IMSP má skvělou komunitu, zaměstnanci jsou velmi přátelští a nápomocní. Během pandemie jsme viděli, jak tým učitelů základní školy vynaložil velké úsilí, aby zajistil, že mohla výuka pokračovat. Byla jsem příjemně překvapena i úrovní indivivuálního vzdělávání. Díky tomu se všichni hodně naučili.

Dvořáčkovi

Jednoduše řečeno: úžasné! Zapsat našeho syna do ranního programu pro batolata bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsme kdy udělali. Způsob, jakým se paní učitelky starají o své svěřence je fantastický. Díky metodě Montessori jsme se toho hodně naučili – nejen o tom jak funguje svět dítěte, ale také jak se stát pro našeho syna lepšími rodiči (a lepšími lidmi).

Janczakovi

Na IMSP máme nejraději jejich jedinečný individuální přístup ke každému dítěti, zaměřený na jehokonkrétní zájmy a osobnost. Kromě toho se celý program řídí principy ideální společnosti, přistupuje kdětem s láskou, respektem a tolerancí, a tím je vede k tomu, aby se chovaly stejně.

Toulousovi

Jako rodiče dítěte se speciálními potřebami máme s IMSP skvělou zkušenost. Dle mého názoru vypovídá právě přístup k nejcitlivějším a nejzranitelnějším dětem nejlépe o tom, jak dokáže škola naplňovat potřeby všech dětí. V IMSP vidíme přijetí a péči o každé dítě jako neustálý proces, kterému se aktivně věnuje celý tým.

Naši partneři

Virtuální prohlídka