Menu

Science Experiment: Easter Bouncing Eggs

Have you ever seen a bouncing egg? Enjoy this wonderful Science Experiment with Ms. Mikaela! Elementary students can talk in depth about the chemical properties of eggs and the chemical reaction its proteins undergo when exposed to vinegar.

What you‘ll need: eggs, food coloring, wide mouth bowl / glass, vinegar, warm water

Step1: In a wide mouth bowl orglass, add an egg, vinegar, andfood coloring (optional)

Step 2: After 24hrs, remove eggand empty the liquid. Refill thebowl/glass with vinegar and foodcoloring. Add the egg to the liquidagain.

Step 3: Wait 2-3 days, the egg willexpand and the shell will fall off.

Step 4: Remove the egg and rinsewith warm water.

Step 5: Start bouncing!

Další články

Svátek tatínků a dědečků

Svátek našich tatínků a dědečků jsme oslavili, jak se patří po chlapsku, s pořádným táborákem a opékáním buřtů.

Číst dál

Vysazení Stromu svobody 1918–2018

Zapojili jsme se do projektu “Stromy svobody 1918–2018” a na školní zahradě vysadili český národní strom – lípu srdčitou. 

Číst dál

Den Matek

Některé události nepotřebují komentář. Stačí se jen dívat a pocit výjimečnosti daného okamžiku přijde sám. Třeba když slavíme Den matek a děti i maminky září štěstím.

Číst dál

Pražský rodinný Mini-Maraton

Blahopřejeme všem účastníkům Mini-Maratonu! Navzdory deštivému a chladnému sobotnímu počasí jsme závod opět zvládli a užili si ho, ať již v roli závodníků nebo fanoušků.

Číst dál

Winter Concert

První semestr je u konce. Vychutnejte si pár vzpomínek na úžasná vystoupení našich dětí z našeho Vánočního koncertu.  

Číst dál
16.02.2021
Zapište své dítě
do IMSP
Montessori dílničky
batole a já
Montessori
dílničky pro děti
2-12 měsíců
Virtuální prohlídka