Menu

Ve zvířecí záchranné stanici

Učíme se odpovědnosti za zvířata.

Na to, jak nám před pár lety po třídách pochodovalo malé lvíče, se nedá zapomenout. Pohladit si malou šelmu se nepoštěstí jen tak někomu, a tak jsme využili další příležitosti a vypravili se do bioparku Štít, kde se můžou pochlubit novým lvím přírůstkem. Biopark je veliký a kromě lvíčat jsme poznali život mnoha jiných zvířat. Od kočkodanů, lemurů a kukubar, přes ledňáčky, poštolky, želvy či pumy. Všechna mají jedno společné, byla zachráněna a v bioparku o ně pečují. Naši studenti tak s úžasem pozorovali, že péče o zvíře není jen o mazlení, ale zahrnuje spoustu náročných úkolů jako je krmení, údržba čistých výběhů či veterinární péče. Ještě pár dní poté si o všem povídali a my věříme, že si z návštěvy odnesly to nejdůležitější: pochopení odpovědnosti majitele za zvíře chované v zajetí.

Výlet nám zprostředkovala společnost Laguna, jejíž papoušky vídáte ve voliéře na naší školní zahradě. Děkujeme za krásnou a poučnou exkurzi.

Další články

Montessori: vzdělání pro život

Nenechte si ujít zajímavý seminář. Na půdě IMSP budou přednášet dvě světové osobnosti z oblasti Montessori Dr. Steve Hughes a Elina Rautasalo. 

Číst dál

"Pojd se mnou pracovat" v primary a elementary třídách

„Pojď se mnou pracovat“ je jedna z nejoblíbenějších akcí naší školy.

Číst dál

Masopust Family Fun Event

Mezi české tradiční svátky patří neodmyslitelně Masopust, který se slaví neuvěřitelných devět století.

Číst dál

Rodinný mini maraton

Gratulujeme všem našim malým maratonským běžcům!

Číst dál

Den Země

Recyklujete? My ano a stále více!

Číst dál
09.10.2018
Zapište své dítě
do IMSP