Menu
 Zpět

The Little Panda

Pokud vás zajímají akce a aktivity pro děti v Praze na víkend nebo běheme celého roku, podívejte se na web našeho partnera  - www.littlepanda.cz.

Web Little Panda vytvořili rodiče dětí, povětšinou expatů, žijících v Praze pro další další rodiče. Pracují na vytvoření komunity rodin a organizací, které si mohou vzájemně pomáhat a zlepšit život v Praze. zejména pro rodiny naleznete na této stránce spoustu užitečných informací - tipy na místa, která můžete navštívit, restaurace, akce, aktivity pro děti a seznam kontaktů, které by se vám mohli hodit, pokud něco v Praze hledáte. 

Přemýšlíte, co s vaší ratolestí tento víkend podniknout? Podívejte se do sekce "events" na webu Little Panda. Najdete zde vždy seznam nejlepších akcí pro děti, které se konají v daném týdnu - umělecké akce, workshopy, festivaly a další. 

Jako jeden příklad za všechny - hrady a zámky spojené se dnem stráveným venku jsou s dětmi vždycky dobrá zábava. Na webu Little Panda najdete list list více než 500 hradů a zámků, tak si můžete vybrat, co se vám líbí a na který se můžete s dětmi snadno dostat.

Můžete se také zapsat k odběru newsletteru do vaší emailové schránky. Díky tomu vám neuniknou zajímavé informace a příležitosti kam výchově dítěte v Česku. V rámci newsletteru nebo na webu můžete také na některé rodinné a dětské akce získat slevy a promo kódy

Přejeme vám s Little Pandou krásné jaro!

Další články

Vzhůru do kaluží

Jarní pranostika říká „Když v březnu fouká a v dubnu leje, máj se květinami směje“… Jarní dny bývají často chladné a větrné. Je to čas plný očekávání, kdy vyrážejí první lístky a květy. Zároveň je to však i období, které vytváří rodičům vrásky na čele nekonečnými příděly bahna, deště a louží, které jsou pro děti velkým lákadlem.

Číst dál

Pozitivní řeč: jak proměnit „ne” v „ano”

„Život může být mnohem snazší, stačí změnit slova, která používáme." - Alicia Eaton, učitelka AMI Montessori a odbornice na chování dětí. 

Číst dál

Jak porozumět chování batolat a reagovat na něj

Záchvaty vzteku a těžké přechody mezi aktivitami jsou dvě nejobtížnější výzvy, kterým musí rodiče batolat čelit. I přesto, že máte ten nejpředvídatelnější plán dne, může se stát, že narazíte na to, že toho je na vaše batole příliš a vy musíte vymyslet, jak situaci efektivně vyřešit. Dobrá zpráva je, že s trochou kreativity a pár drobnými úpravami vašeho programu, můžete tyto momenty frustrace zredukovat na minimum, a pomoci tak vašemu batoleti lépe se v nich zorientovat.

Číst dál

Jak učíme matematiku v naší mateřské škole

Maria Montessori často říkávala, že každá lidská bytost má nejenom vnitřní touhu porozumnět prostředí, ve kterém žije, ale i něco, čemu říkala "matematická mysl".  V Montessori třídě se dítě začíná učit matematiku nepřímo, už dávno před tím, než se setká s první matematickou pomůckou.

Číst dál

Výpravy do lesa s batolaty

Velkou výhodou IMSP je bezprostřední blízkost lesa. Ten nabízí našim batolatům neocenitelné příležitosti, aby se svými učiteli prozkoumali přírodu. Interakce s přírodním prostředím je přínosná pro duševní a fyzické zdraví dětí i dospělých. Umožňuje dětem inspirovat se okolním světem vně obvyklého prostředí domova nebo třídy.

Číst dál
10.02.2020
Montessori
dílničky pro děti
2-12 měsíců
Letní Montessori dílničky
batole a já
Virtuální prohlídka