Menu
 zpět

Naše historie

Brány IMSP se otevřely v září 2002, kdy nastoupilo 16 dětí ve věku od osmnácti měsíců do šesti let.Okamžitý úspěch si hned další rok vyžádal stěhování do větších prostor na naši současnou adresu v Praze 4. Současně jsme program rozšířili o první stupeň základní školy, abychom metodu Montessori zpřístupnili také starším dětem. V roce 2005 jsme se opět rozrostli, neboť bylo nutné ulevit přeplněné třídě předškolního programu a přidali jsme k ní tedy ještě jednu. V roce 2006 se český program základní školy dočkal schválení Ministerstvem školství a je nyní plně registrovanou součástí českého vzdělávacího systému.
Velkou radost nám přinesl školní rok 2007/2008, kdy jsme získali akreditaci Americké Montessori společnosti (AMS). Kromě toho se základní škola rozrostla natolik, že jsme ji mohli rozdělit na nižší a vyšší stupeň odpovídající první až třetí třídě a čtvrté až šesté třídě tradičního systému. V roce 2012 jsme oslavili desáté výročí založení, které nás přimělo zamyslet se nad dosavadními úspěchy a také nad naší vizí a plánovaným růstem do budoucna, a na konci tohoto školního roku oslavíme patnácté.

"Radost, vědomí vlastní důležitosti, uznání a láska druhých, pocit, že je člověk potřebný a schopný tvořit, to vše má pro lidskou duši nesmírnou hodnotu."

Maria Montessori, Od dětství k dospívání

Letní dílničky
batole a já
Virtuální prohlídka