+420 272 937 758 info@montessori.cz
 • Probouzíme v dětech lásku
  ke vzdělávání.

 • Představte si školu natolik
  inspirativní, že se do ní
  děti každý den těší.

 • Představte si školu, ve které si děti
  samy volí složité ukoly
  namísto hraček.

 • Představte si, jak Vaše dítě
  aktivně získává různé dovednosti.

 • IMSP je plně akreditovanou
  školou pod záštitou prestižní
  Americké Montessori
  společnosti.

Co je nového?

Řekli o nás

 • "Jako rodiče dítěte se speciálními potřebami máme s IMSP skvělou zkušenost. Dle mého názoru vypovídá právě přístup k nejcitlivějším a nejzranitelnějším dětem nejlépe o tom, jak dokáže škola naplňovat potřeby všech dětí. V IMSP vidíme přijetí a péči o každé dítě jako neustálý proces, kterému se aktivně věnuje celý tým.

  Největší dojem na mě v IMSP dělá komunikace s celým týmem, otěvřenost spolupráci, ochota zkoušet nové přístupy a postupy a ohled k postojům a obavám nás rodičů. Škola nám ukazuje nejen lidské kvality, ale také úžasnou flexibilitu a oddanost tomu nabídnout každému dítěti nejlepší možné vzdělání, příležitosti a zapojení do školní komunity. S pomocí neustálého pozorování a přehodnocování učitelé neustále usilují o vytvoření ideálního prostředí pro našeho syna. Každý den znovu prokazují svou víru a oddanost tomu dovést každé dítě, bez ohledu na genetiku nebo údajná omezení, k učebním a vzdělávacím úspěchům. To rozhodně není pravidlem všude!

  Mír, klid, radostná atmosféra a autentické Montessori vzdělávání - to jsou pro mě klíčové body charakterizující IMSP. Můžu tuto školu vřele doporučit!"

  Rodina Toulousových
  1 předškolní dítě

 • "Na IMSP máme nejraději jejich jedinečný individuální přístup ke každému dítěti, zaměřený na jehokonkrétní zájmy a osobnost. Kromě toho se celý program řídí principy ideální společnosti, přistupuje kdětem s láskou, respektem a tolerancí, a tím je vede k tomu, aby se chovaly stejně. Navštívili jsme řadu škol a poznali různé vzdělávací systémy v několika zemích, ale IMSP zůstává naším favoritem. Pokud chcete, aby se s vaším dítětem jednalo spravedlivě, citlivě a individuálně, obraťte se sem."

  Rodina Janczakových
  1 žák základní školy

 • "Jednoduše řečeno: úžasné! Zapsat našeho syna do ranního programu pro batolata bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsme kdy udělali. Způsob, jakým se paní učitelky starají o své svěřence je fantastický. Díky metodě Montessori jsme se toho hodně naučili – nejen o tom jak funguje svět dítěte, ale také jak se stát pro našeho syna lepšími rodiči (a lepšími lidmi). Kromě toho, že se učí cizí jazyk tou nejpřirozenější cestou, získal navíc neuvěřitelnou soběstačnost v mnoha oblastech, včetně péče o sebe samého (oblékání, krmení atd.). Doma se snažíme co nejvíc podporovat a dále rozvíjet jeho láskyplný a starostlivý postoj k okolí, který si přináší ze školky. Není asi třeba dodávat, že se vždy těší na ostatní děti ze třídy a moc rád si s nimi hraje. Přáli bychom každému dítěti a každému rodiči, aby si Montessori mohli vyzkoušet. My budeme za tuto příležitost vděční po zbytek života."

  Rodina Dvořáčkových
  1 batole

 • "Když jsme naši šestiletou dcerku zapsali do IMSP, měla potíže vyjádřit své pocity a potřeby v jakémkoliv jazyce. Protože interakce s vrstevníky pro ni byla příliš těžká, uzavřela se postupně do sebe. Byli jsme zoufalí, ale učitelé v IMSP nás ujistili, že se nemusíme bát – že „každé dítě v sobě má jedinečné nadání". Když se teď po několika letech díváme na svou dceru, vidíme šťastné a sebevědomé dítě, které nemá problém vyjádřit své myšlenky a pocity a bez zábran se baví se svými kamarády. IMSP pro nás bude navždy školou, která nám pomohla objevit „klíč k nadání našeho dítěte". Celá naše rodina tu našla nebývalou podporu, pochopení a péči a jsme zavázáni všem učitelům i dalším zaměstnancům."

  Rodina Bokashových
  1 žákyně základní školy

 • "V IMSP jsme si zpočátku zamilovali prostorné a krásné třídy plné slunečního světla. Bylo krásné vidět děti pilně při práci - jak řekl manžel, jako malí skřítci. Učitelé v IMSP jsou vlídní, laskaví a láskyplní. Dětem se dostává uznání a respektu, a to se projevuje v jejich vývoji a v jejich lásce k učení. Navíc má škola také velké hřiště a zahradu, která dovoluje dětem volně si hrát a běhat nejen během školního dne, ale i po jeho skončení. To dává dětem i rodičům příležitost společensky se setkávat v důvěrně známém prostředí."

  Rodina Geyrových
  2 předškolní děti

 • “Jedním z hlavním důvodů, proč máme IMSP tak rádi, jsou učitelé – s dětmi jednají velmi citlivě a je vidět, že svou práci milují. Naše sedmiletá dcera nás každý den ohromuje zajímavými postřehy a střípky informací, které si přinesla ze školy. Když přijde po vyučování domů, často chce danou věc sama prozkoumat a dozvědět se o ní víc."

  Rodina Gennoti-Bellových
  1 předškolní dítě a 1 žákyně základní školy


Soubory: